Ogród pod Wrocławiem

Praca rozpoczęła się od opracowania projektu. Etap wykonawczy rozpoczęliśmy wykonaniem tarasu z deski egzotycznej GUIANA TEAK. Kolejnym etapem były prace ziemne wraz z instalacją systemu automatycznego nawadniania oraz oświetlenia ogrodowego. Na terenie ogrodu, rękami naszych zdolnych pracowników, wykonane zostały elementy drewnianej architektury ogrodowej: wiata oraz składzik. W kolejnym etapie wprowadzone zostały rośliny. Ich układ jest czytelny, architektoniczny i nowoczesny – zgodnie z wolą Inwestorów. Ogród będzie wyglądał atrakcyjnie o każdej porze roku. Właściwe proporcje nasadzeń i trawnika podkreśliło wykończenie rabat korą i grysami. Za kilka lat wszystko pięknie się rozrośnie i połączy w spójną całość. Z pewnością odwiedzimy tą inwestycję w przyszłym roku i wspólnie ocenimy efekt. Życzymy miłych wrażeń w trakcie oglądania. Chcemy też z tego miejsca podziękować Inwestorom za zaufanie oraz bardzo sympatyczną atmosferę pracy.

Nowoczesny ogród

Inwestycja u styku granic polskiej, czeskiej i niemieckiej. Projekt powstał w szybkim tempie, dzięki precyzyjnym wytycznym Inwestorów którzy pozwolili nam stworzyć plan zgodnie z naszym wyczuciem przestrzeni. Dzięki temu zaufaniu praca była samą przyjemnością. Miało być prosto, czysto i z klasą. Realizację rozpoczęliśmy wykonaniem tarasów z kompozytu w kolorze grafitowym oraz murowaniem obramowań w postaci niskich murków z elementów prefabrykowanych. W kolejnym etapie powstał system automatycznego nawadniania oraz oświetlenie. „Wisienką na torcie” są pięknie skomponowane rabaty z roślinnością głównie pionierską która nie będzie przysparzać problemów z pielęgnacją, wysokimi drzewami dającymi cień oraz akcentami w postaci krzewów kwitnących na biało. Tło stanowi rozległa połać trawnika który mimo tego,iż został założony na bardzo trudnym podłożu radzi sobie świetnie.

Ogród z parkiem

Metamorfoza ogrodu znajdującego się na obrzeżach miasta. Marzeniem Inwestorów było stworzenie efektownego założenia które podkreśli urodę istniejących już drzew i połączy wszystkie elementy w spójną całość. Teren był trudny, warunki glebowe fatalne, ale wszystko zostało właściwie przygotowane, a wcześniej skrupulatnie zaprojektowane. Młodzi i pełni energii ludzie mogą obecnie cieszyć się ogrodem który wreszcie do nich pasuje. Nie jest już smutną pustynią, a tętniącą życiem oazą. Przepiękny park zyskał oprawę z alejek i roślin, Wszystkie składowe takie jak jacuzzi, altana, tarasy i dom zostały połączone w harmonijną całość. Dbałość o każdy szczegół przyniosła spektakularny efekt.

Ogródek miejski

Mały ogród z niepowtarzalnym klimatem. Założony przy bloku mieszkalnym, na stropie z podziemnym garażem, gdzie 20 cm warstwa humusu „nie rozpieszczała”. Z tego powodu należało skupić się na dostosowaniu rozwiązań do wartości dopuszczalnych obciążeń. Wprowadziliśmy lekkie donice poliestrowe w celu stworzenia roślinom jak najlepszych warunków. Zainstalowaliśmy również automatyczny system nawodnieniowy firmy Rain Bird ze sterowaniem poprzez Wi-Fi, aby Inwestor w każdym momencie miał pełną kontrolę nad dostarczaniem odpowiedniej ilości wody dla swojego ogrodu. Unikalnego charakteru nadają jasne lekkie ściany poliestrowe z kinkietami. Nasi Inwestorzy lubią spędzać tutaj czas podczas letnich wieczorów. Strefę wypoczynku stanowi mały podest drewniany z modrzewia syberyjskiego z funkcją przechowywania poduszek z ratanowej „leżanki” oraz ona sama. Osłonę od spojrzeń gwarantuje regulowane zadaszenie leżanki. Ten mikroskopijny ogródek stał się przedłużeniem salonu i podniósł znacząco wartość nieruchomości.

Taras

Taras wykonany z deski egzotycznej gładkiej Guyana Teak dla młodych Inwestorów, którzy zrezygnowali z ciężkiej w odbiorze kostki na rzecz przyjemnej nadającej lekkości deski tarasowej. Pierwszy raz wykonywaliśmy taras z podświetleniem LED tak, aby podkreślić krawędzie całego tarasu. LED sterowany jest z aplikacji i można zmieniać kolory – zależności od tego jaki efekt chilloutu chcemy osiągnąć!

Ogród kontrastów

Ogród nowoczesny i ponadczasowy. Będzie miejscem zabaw dla dzieci oraz spotkań z rodziną. Znalazł się tu zatem rozległy, ergonomiczny taras drewniany, łatwa komunikacja wokół budynku pasujacą kolorystycznie do jasnej elewacji oraz proste nasadzenia z roślin doskonale zimujących w naszym klimacie. Intensywna zieleń trawnika stanowi doskonałe tło . System automatycznego nawadniania bardzo ułatwia pielęgnację ogrodu. Rosliny takie jak klony palmowe czy kostrzewy miotlaste znalazły swoje miejsce zarówno w horyzontalntch nasadzeniach w gruncie jak i wertykalnych -w donicach. Ogród będzie cieszył oko zarówno w okresie wegetacji jak i zimowego spoczynku. Punkty świetlne zostały tak zaprojektowane aby subtelnie podkreślać kształty roślin i umożliwić bezpieczne przemieszczanie się po zmroku.

Mały taras

Taras z trwałego modrzewia syberyjskiego. W tej odsłonie prezentujemy deskę gładką, którą po kilku latach możemy odświeżyć korzystając z usługi cyklinowania. Uzyskamy wówczas efekt „nowo zamontowanego tarasu” na wcześniej ułożonych deskach.

Scroll Up